«Ужинок» - озима м’яка пшениця

«Ужинок» - озима м’яка пшениця• Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут - національний центр насіннєзнавства та сортовивчення НААН.

• У Реєстрі сортів рослин України з 2010 р., рекомендований для посіву в усіх зонах вирощування.

• За даними державного сортовипробування урожайність склала у Степу - 74,3 ц/га (+15,5 ц/га до стандарту); у Лісостепу - 69,0 ц/га (+4,9 ц/га); у Поліссі - 61,1 ц/га (+8,0 ц/га). За тривалістю вегетаційного періоду - середньоранній.

«Ужинок» - озима м’яка пшениця• Морозостійкість вище середньої. Стійкість до грибкових захворювань підвищена. Зимостійкість та жаростійкість високі. Стійкий до вилягання, осипання та проростання на пні.

• Якість зерна:
належить до групи сильних пшениць. Сила борошна - 310-390 о. а., вміст клейковини - 26,5-28,2%. Загальна оцінка хліба -5,0 балів.

• Апробаційні ознаки:
різновид - еритроспермум, відноситься до середньорослого типу (85-95 см). Колос веретеноподібний, середньої довжини та щільності. Після дозрівання колос та стебло мають солом'яно-жовтий відтінок. Колоскова луска яйцевидна, з добре виявленою нервацією. Плече вузьке, скошене, пряме, у лусках середньої частини колоса, кіль добре виражений. Зубець колоскової луски ледь зігнутий, короткий. Остюки середньої довжини, розходяться в сторони, середньо цупкі, солом'яно-жовті. Зерно червоне, середнє за крупністю (маса 1000 зерен 37-41 г), яйцеподібної форми, борозенка неглибока. Форма куща сланка. Листя середні за довжиною і шириною, прапорцевий листок слабо звисаючий. Восковий наліт середньої інтенсивності.

«Ужинок» - озима м’яка пшениця• Агротехнічні вимоги:
універсального типу інтенсивності, рекомендується для вирощування за інтенсивною та звичайною технологіями. Добре реагує на азотні добрива підвищенням урожайності та покращенням технологічних якостей зерна. Середньо чутливий до змін строків сівби.

• Особливі переваги сорту: добре підходить для вирощування в посушливих умовах південного Степу України, має високу стійкість до низьких температур, здатний витримати тривалу посуху, невибагливий до агротехнології.

Новини

усі новини