Новини
ПАРК ім. Найдьонової Віри Опанасівни було урочисто відкрито 30 жовтня 2018 року.
30 вересня в с.Тавричанка Каховського району (ДП ДГ “Асканійське” ІЗЗ НААН України) відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття парку ім. Найдьонової Віри Опанасівни. Теплими словами та щирими побажаннями мешканців привітали директор ДП ДГ “Асканійське ” Найдьонов В.Г., директор Інституту зрошуваного землеробства НААН України Вожегова Р.А. та голова Херсонської обласної профспілки працівників АПК Харєва Н.М.
За ініциативою та активній підтримці Віри Опанасівни Найдьонової, у 2015 році було розпочато довгостроковий проект по створенню паркової зони у центрі села Тавричанка. Мета — європейський рівень дозвілля та відпочинку як громади села, так і шановних гостей, знайомство з природнім багатством рослинного світу нашої планети. З 2016 року справу Віри Опанасівни гідно продовжив Віктор Найдьонов, її син. Так втілилася в життя остання заповітна мрія видатної жінки України.
З цією метою у Миколаївському садовому центрі було замовлено проект, котрий став справжнім витвором мистецтва ландшафтного дизайну. Просторі алеї, скульптури, фонтан, дитячий майданчик, кафе, — у поєднанні створюють гармонійний духм’яний простір. Та головне – це його зелене вбрання: дерева, кущі, квіти, декоративні рослини, що своїми барвами поєднуються у чарівні природні ансамблі.
Адже у парковій зоні – більше 160 видів декоративних рослин та 5000 саджанців дерев та кущів. Кидається у вічі розмаїття форм: стрункі кипариси, похилі верби, плакучі берези, в’язи з чудернацькою формою, слива з кольоровим листям, оперезані живою огорожею з ялівця.
Чимало й екзотики: верба Матсудана, що змінює колір листя в залежності від пори року, катальпа з великими квітами-дзвониками, реліктове, з часів динозаврів, дерево — гінкго білоба, відоме цілющими властивостями, унікальне за своєю красою тюльпанне дерево, уродженець Каліфорнії – річний кедр,котрого можна побачити хіба що в Нікітському ботанічному саду.
Декоративні злаки вдало доповнюють та прикрашають ландшафт: міскантуса, осоки, войлочника, спартини, — що не назва, то загадка. Справжня жива енциклопедія квітне на просторах Парку. Учні місцевої школи вже проводять тут уроки з природознавства.
До речі, кожну рослину супроводжує табличка з її назвою. Саджанці відібрано з Польщі та півдня Італії. На велику втіху Громади все прийнялося добре і пустило коріння на довгі роки.
Для односельців, для дітей і онуків зеленіє справжня оаза, привчаючи до краси та чистоти. Вона ніби надихає любити своє село ще більше, цінувати й берегти усе, що з ним пов’язано.